Náhradní banner

Předvolební harašení se rozjíždí

10. 8. 2018;

S blížícími se komunálními volbami započalo předvolební napadání. Je vidět, že hnutí ANO svůj styl z roku 2014 nezměnilo i když vyměnilo původní šéfku (Potyšovou). Bude na voličích, zda opět podlehnou, nebo zda si vyberou za své zástupce někoho jiného. Možná je to klam, ale zdá se mi, že lidí, kterým se otevírají oči, přibývá. Doufejme.

Po minulých volbách v roce 2014 se ukázalo, že vzniklá koalice se tvářila jen na oko, že spolupracuje. Dnes víme, že převážilo umění nedohodnout se na sdílení mocenských prostředků, ale mějme na paměti, že ČSSD pustilo ANO jen k okrajům žlabu, s kterého se chlemtá. Podrobnosti, kdo komu jel po krku sice neznáme, ale vypadá to, že hlavním predátorem byla P.Jenčmionková, ale to proto, že její aktivitu ČSSD tolerovala (měla přece starostu). Možná Jenčmionková některé chlapy okouzlila svým nezaměnitelným šarmem v mluvení (i oblékání).

Ze známých politiků se o křeslo starosty budou asi ucházet, kromě Jenčmionkové (ANO), Kamil Paloncy (ČSSD), Miroslav Chlubna (Nezávislí) a Sliwka (ODS). O místo místostarostky bude zřejmě, jako v minulosti, bojovat Naděžda Kubalová (Volím Orlovou). Možná všem vypálí tentokrát rybník Petr Koláček (KSČM).

Opakovat svůj úspěch bude chtít Koalice KDU-ČSL a KONS, ale Szkanderovi stačí, aby se opět dostal do Rady a SMO. Nové subjekty, předpokládám, že to bude SPD (Okamura), SPO (Strana Práv Občanů ZEMANOVCI) a Piráti, nějaké zastupitelé získají, ale budou spíše vhodní jako koaliční partneři než aby se dostali až do vedení města. Ale co není, může být.

Tito lidé (kandidáti do zastupitelstva) se cítí být povoláni zasahovat do věcí veřejných a řídit jejich chod. Končící poslední rok volebního období nám ukázal, jak vykřičená hesla na billboardech nenápadně zanikly (ANO) a nyní, s blížícím se bojem o současná místa, se v celé nahotě objevuje jejich pravá tvář.

Politické strany (všechny v zastupitelstvu) se sice shodnou ohledně dlouhodobých cílů, ale nikdo nemá odvahu říct, že je to všechna chiméra (např. Strategický plán).

Orlová je charakteristická tím, že politická rozhodnutí (důvodové zprávy, zápisy ze schůzí Rady, výsledky hlasování) nejde dohledat. Lidé, kteří se dostali do Rady povýšili osobní neochotu a neschopnost na princip chování vůči okolí a své nároky uplatňují poškozením zájmů nebo dokonce majetku spoluobčanů, a to pokud možno vskrytu, ale i veřejně. Pochopitelně, že si to neuvědomují. Příkladů je dost.

Hloupé a dětinské chování ANO (za vším je Jenčmionková, nyní již nepřehlédnutelný KULT OSOBNOSTI):Není velice zajímavé (a pošáhané), že místostarostka (ona píše facebook ANO) si stěžuje a to, představte si: na MĚSTO! Pamatujeme si, jak jednou veřejně "postavila do pozoru" tajemníka, když ji "pořádně" neinformoval a ona vypadala jako ňouma. Teď se vymlouvá, že ona nic, ona muzikant.. ..

ČSSD se do předvolebních potyček zapojila také. Výbor MO ČSSD se distancuje od článku Blábol Miroslava Chlubny.

Takže jde o "pěknou" výměnu názorů a toleranci. Jen houšť a větší kapky!
Článek byl přečten 412×, komentářů (2) nových (2)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik