Náhradní banner

Opona spadla

18. 7. 2018;

Město zveřejnilo informaci, co bude dál s velkou orlovskou dírou. Půjde o ukončení smluvního vztahu dohodou. Pokud si někdo myslel, že nepokračování ve stavbě náměstí zavinil zhotovitel, je na omylu a žádné sankce mu nehrozí. Na vině je město, které postupovalo vadně a nemá nárok na nějaké odškodné ani nemůže vymoci pokutu. Vyplývá to z právního posouzení. Uvádím z něho několik citací, které ozřejmují skutečnost:


Pozn.: Právní posouzení je sepsáno velmi chytře tak, aby objednatel (město Orlová) nevypadal úplně hloupě: je v něm i pochvala, že město neporušilo žáden smluvní závazek (či smluvní povinnost), jehož důsledkem by bylo možné po městu požadovat náhradu již vynaložených nákladů!

Můj závěr je tedy takový: Díky neschopnosti lidí na úřadě (ved. Odboru rozvoje a investic, vedení města a všech radních) město ztratilo několik dalších let (po éře R.L.), kdy mohlo vylepšit svou podobu. Pokud dotyční škůdci neodejdou, hrozí, že se vše bude opakovat. Ale hlavně, že máme velkolepé plány (do roku 2033!).
Článek byl přečten 418×, komentářů (3) nových (3)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik