Náhradní banner

Orlová? To je tam, kde "chcípl pes". Poslední místo z 206 hodnocených měst

13. 6. 2018;

Nejvyšší kvalita života je ve středočeských Říčanech, nejnižší ve slezské Orlové. Vyplývá to z Indexu kvality života, který sestavil projekt Obce v datech. Partnerem je poradenská a auditorská společnost Deloitte. Podrobnosti zde.

Výsledek postavení Orlové je nepochybně tragický a ostudný. Není třeba se obelhávat: jde o působení koalice ANO, ČSSD a farářů. A také přizvukování, dle osobních potřeb, zbytku zastupitelů (z tzv. opozice, kteří mají několik finančně dobrých pozic).

Lidé ve vedení města by měli co nejdříve být "odejiti", neboť, i když se zdá, že horší to být nemůže, tak opak je pravdou.

Slabé ANO (napřed Potyšová, pak Jenčmionková), za cenu politických funkcí (později Potyšová za "nedostatky" obdržela vynikající ředitelskou trafiku) nechali v nejvýznamnějších "hospodářských" funkcích ČSSD (v SMO- Klčo, Vaněk, ředitelé škol). Všechny tyto orlovské "osobnosti" se zabývaly jakoby dobrem občanů, ale v konečném souhrnu jde o fiasko. Vypracovávání Strategického plánu do roku 2033 a spouštění dalších nepotřebných aktivit čerpalo peníze města a dotací. Nakolik autorům a zpracovatelům odměny vylepšily jejich "chudobné" poměry, by určitě mnohé zajímalo.

Příčinou tohoto stavu, kdy devastace všeho možného vyústila ve výše uvedenou hanbu, je také nezájem občanů. Majitelé chytrých telefonů a ještě chytřejších aut pobírají za práci (mimo Orlovou) asi pěkné odměny a nestarají se, jak město vypadá. Jediný problém představuje pro ně možná parkování (bydlení slouží k přespání). Ale není se jim co divit, ne každý má zájem (a schopnosti) se veřejně udílet. Mezitím SMO občanům zlevňuje teplo, aby si připravilo dobrý a ještě lepší hospodářský výsledek a tím i vysoké a ještě vyšší odměny a tantiémy. Přizvukují jim v tom členové dozorčí rady (také dostávají měsíční odměny a roční tantiémy). A faráři otevírají kostely, aby byli Vatikánem dobře hodnoceni a lepí na autobusové přístřešky odkazy na bohoslužby anebo pořádají akce, které svým významem přesahují horizonty.

Data, která byla o Orlové získána mohly by být podkladem pro revizi strategie či rozhodování o investicích. Jenže tyto informace přicházejí "s křížkem po funuse": kostky byly vrženy a po nás potopa.

Ale obyčejný lid je spokojen. Kašle na nějaké statistiky. Má, co chce: Gulášfest, Rocktherapy, žehnání motorek, Den města, drogy, nepřizpůsobivé občany a velkou díru uprostřed sídliště.
Článek byl přečten 591×, komentářů (1) nových (1)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik