Náhradní banner

Jen hlupák nemění své názory…

17. 6. 2017;

Možná jste si toho nevšimli, možná ano, že prezident Zeman po audienci u britské královny Alžběty II. v londýnském Buckinghamském paláci pokračoval setkáním s válečnými veterány.

Položil věnec u památníku bitvy o Británii a vyznamenal Medailí za hrdinství pětici válečných veteránů, kteří sloužili jak v řadách RAF tak u pozemních jednotek.

Prezident republiky udělil státní vyznamenání

16. června 2017

Prezident republiky Miloš Zeman se rozhodl v pátek dne 16. června 2017, při příležitosti pracovní návštěvy Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, předat vyznamenání vojenským veteránům Royal Air Force a britských pozemních sil československého původu.

Prezident republiky Miloš Zeman udělil Medaile Za hrdinství plk. v. v. Rudolfu Čapkovi, paní Anděle Haida (rozené Beníčkové), plk. v. v. Johnu Pembertonovi (rozenému Zbyšku Nečasovi), plk. v. v. Arnoštu Polákovi (rozenému Pollakovi) a genmjr. Ivanu Oto Schwarzovi.

Při této příležitosti prezident republiky předal brigádnímu generálovi v. v. Miroslavu Liškutínovi diplom k jeho povýšení z 8. května 2017.

Jiří Ovčáček, ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky
zdroj

V tomto seznamu vyznamenaných mělo, nebo aspoň mohlo, by vás, čtenáři, zaujmout jméno Zbyšek Nečas. Ano, je to „ten“ válečný hrdina, kterého jsme navrhli, aby mu bylo uděleno čestné občanství Orlové: Podali jsme (další) návrh na udělení čestného občanství

Pro připomenutí uvádíme, že zastupitelstvo rozhodlo odložit jednání na říjen a to po předchozím ataku zastupitele M.Chlubny, který nás označil za vyděrače.

Níže uvádíme přehled článků, ve kterých jsme se snažili „názor“ zastupitelů změnit.

Mluvil jsem s hrdinou 2. světové války
Zvítězí rozum?
20. zastupitelstvo se o čestném občanství pro Zbyška Nečase nebavilo vůbec
Velikášství zastupitele Chlubny podlehli i rozumní lidé
Jedovaté kouzlo osobnosti jednoho zastupitele a chvála kladečky věnců

Bohužel, jsme si téměř jistí, že ani teď, když orlovský rodák obdržel státní vyznamenání, u žádného z našich zastupitelů nedojde ke zpětné sebereflexi tak, aby změnili názor a udělali z nepotřebných kritérii výjimku. Přiznali by tak, že se zachovali malicherně a nediplomaticky. Udělali ze sebe hlupáky a nic, žádná zdůvodnění a vysvětlování (např. takových, jako Chlubna), to nesmaže.

Ještě v pátek 16.6.2017 obdrželi od nás všichni zastupitelé email s informací o vyznamenání Zbyška Nečase. V pondělí 19.6.2017 je schůze zastupitelstva a udělení čestného občanství se může opětovně projednat a odsouhlasit.

Bc.Filip Dembický, Ing.Waldemar Danělišyn
Článek byl přečten 667×, názory na článek zatím nejsou.
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik