Náhradní banner

Orlová bude mít WELLNES

2. 10. 2016;

(ze zastupitelstva 19.9.2016)

Vedení SMO přišlo s návrhem, aby se v podzemí krytého bazénu, v prostorách, které si občas někdo pronajal, ale nikdy nevydržel dlouho, zřídil tzv. Wellnes ( v materiálech pro jednání zastupitelstva je důvodová zpráva uvedena pod č. 2.19). Nejen na první pohled jde o ztřeštěnost, kdy pod záminkou vylepšit občanům Orlové veřejné služby půjde o ztrátovou záležitost, ale i proto, že samotní navrhovatelé kalkulují se ztrátou, která má dosahovat ročně téměř 2 miliony.

Po diskusi, která trvala 54 minut, přestože opoziční zastupitelé (Chlubna, Kafka, Koláček) přednesli kritické připomínky, nakonec pro tento záměr se vyslovili i oni. Z 28 přítomných bylo pro 26. Hlasování se zdrželi Vaněk a Kratochvíl, což vnímám jako projev křivosti jejich charakteru - oba projekt, jako členové představenstva SMO, navrhli.

(Klčo, Vítečková/Havrdlíková a Cigánek chyběli)

Z 31 zastupitelů ví o podnikání Klčo a Brzyszkovská, ostatní to, pokud se nepletu, nikdy nezkusili. Trojáková zachraňovala svého manžela, který se svou firmou zkrachoval a zajistila mu místo v SMO, není proto divné, že bez bázně a hany vystupuje ve svůj prospěch.

Zastupitelé peníze rozdělují ne ze své portmonky, ale z cizího (veřejných peněz). Celá ta sranda by přinesla, pokud bude zrealizována, za 10 let ztrátu nejméně 18 milionů + investiční náklady, které činí 11 milionů. Za těch 10 let bude třeba již ledacos opravovat a svět (i Orlová) bude již někde jinde. Myslím, že téměř všem, kteří vystoupili v rozpravě, se nápad líbil! Orlová bude mít wellnes, hurrá! Nikdo z těch ctěných (podle jejich veřejné funkce) žen a mužů si však nepřipustí, že kdyby ty ztráty měl platit ze svého, tak by setsakramentský začal uvažovat jinak.

Kdyby zastupitelé měli tu ztrátu, která se plánuje, každý rok sami platit, a to i v době, když třeba zastupiteli už nebudou, tak by to pro každého bylo něco přes 900.000 Kč. No neberte to!

Neexistuje podnikatel, který by investoval 10 milionů do záměru, kdy by počítal s tím, že mu do provozovny přijde denně 44 lidí (denní tržba 2640 Kč, náklady na ten jeden den ale činí 8.200 Kč!!!!!!!). Okamžitě by ho zavřeli na psychiatrii. Z veřejnými penězi se ovšem podniká skvělé!

Demokraticky zvoleni zastupitelé jsou našimi zástupci, ale nic je nenutí k tomu, aby se chovali hospodárně. Proč také.
Kafka sice upozorňuje, že jsme chudé město, ale demagog č. 2 -Jenčmionková, tvrdí opak. Demagog č. 1 je samozřejmě Vaněk (Trojáková aspoň umí přesvědčivě mluvit), a jeho existence je prokletí pro toto město.

Poslechněte si, jak (v mnou vybraných příspěvcích) argumentují zastupitelé a také věčný oponent Sliwka (tentokrát však neměl téměř co říct a obávám se, že mu ještě méně, než jindy, rozuměli ti, ke kterým se obracel). Stojí za poslechnutí reakce občana Solicha, kterému nebylo městem umožněno podnikat v oboru solná jeskyně, a na jiném místě, jak Jenčmionková prská, že "nic pro podnikatelé neděláme".

V některých chvílích, pokud nejste mdlého rozumu a myslíte to s naším městem vážně, tak vám musí zabýt fyzicky špatně (počínaje bolestmi žaludku a konče chtěním se vyzvracet) z toho, co je schopný takový Vaněk říct, jak argumentuje, jak se vyjadřuje. Jiní se mu chtěli dorovnat, tak plácali podobně. Chlubna, Kafka M.Koláček sice připomínkovali, ale s vědomím, že jde "jen o záměr", byli měkcí. Soudružka Pustelníková už některé souvislostí nechápe a škodí, její mluvu jsem vynechal. Velmi dobře vystoupil Volf.

Vaněk (2:37) rozpačitý úvod
Chlubna (1:56) vrací úder
Koláček M. (1:46) ujasňuje
Vaněk(1:49) nemá co říct, ale mluví
Chlubna (0:43) smečuje
Kuča (0:47) blabla
Vaněk-Chlubna (2:13) ten první je zahnán do rohu
Kafka-Vaněk (1:48) docent ukazuje zrcadlo
Kubalová-Kuča-Vaněk (2:18) trochu zamotané
Kuča-Vaněk (1:06) hrají si do noty
Kratochvíl (1:02) mluví nesmysly
Kuča (1:40) blabla
Volf-Kuča (2:36) nejrozumnější shrnutí
Paloncy (0:34) on, že je ředitel?
Šromková-Kuča (1:34) duet o ničem
Trojáková (1:21) zlato v hrdle
Hájek (1:54) šeptá koniny
Jenčmionková (1:25) naparuje se, zase
Vaněk-Kuča (1:44) zbytečné
Chlubna (1:44) koriguje předřečníky
Sliwka (2:05) snaha tu je
Solich (2:43) podnikatel, kterému město nepřeje (majitel Magnolie)
Sliwka (1:35) šum, bohužel

Vylepšete si pocit.
Článek byl přečten 865×, komentářů (7) nových (7)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik