Náhradní banner

Orlová v New Yorku

4. 3. 2016;

Nestává se často, že by město Orlová udělovalo čestné občanství významné osobě kulturní scény. Takovou událostí se ovšem můžeme pyšnit nyní. Ve čtvrtek 24. března od 17. hodiny odpolední se bude v prostorách Domu kultury města Orlová odehrávat vernisáž děl světově proslulého sochaře a rodáka, profesora Stanislava Kolíbala, kterému bude, díky Vám, vážení zastupitele, při této příležitosti uděleno čestné občanství města Orlová.

Pro ty z Vás, kteří o mistru Kolíbalovi neslyšeli, máme pár zajímavých informací z jeho života. Patří k elitě sochařství nejenom v České republice, ale i v Evropě a ve světě. Jeho díla se vystavují v New Yorku, Mnichově, Tokiu, Praze, Římě i na mnoha místech ve Francii a Kanadě. V rámci každé této výstavy se vydávají katalogy s medailonky vystavujících umělců. Umíte si představit, kde všude již jméno profesora Kolíbala a jeho rodiště, Orlové, bylo zmíněno a zaznamenáno?

Domníváme se, že nejenom díky jeho obdivuhodné kariéře a propagaci našeho města, ale i morálnímu postoji vůči krutosti totalitních režimů, si ocenění zaslouží. Neúnavný, věčně optimistický a kreativní profesor Kolíbal v prosinci 2015 oslavil významné životní jubileum, 90. narozeniny. Na jeho počest se sepisovaly sborníky, organizovaly výstavy, udělovala čestná občanství měst Prahy a Ostravy. Na řadu přichází i jeho rodná Orlová, která rodákovi z orlovských Obroků splatí svůj dluh, a zároveň potvrdí, že je místem s kulturním zázemím a myšlenkovým bohatstvím.

Vážení zastupitelé!

Obracíme se na Vás s prosbou, abyste se zasadili, aby Tiskové oddělení Městského úřadu Orlová věnovalo této významné události patřičnou pozornost. To, že se na internetových stránkách objevila krátká informace, která, v přehršli dalších, okamžitě zmizela, nestačí. Vedoucí oddělení Mgr. Cibulková by měla zajistit, aby tato pozitivní událost byla patřičně zdůrazněna a měla by usilovat o její šíření v rámci všech možných komunikačních kanálů, které dnešní doba nabízí.

Mistr Kolíbal bydlí v Praze, bude vážit cestu sem přes polovinu republiky. Chceme, aby jeho město ho přivítalo v celé parádě.
Jednejte prosím rychle a uváženě, termín se blíží.
Děkujeme

Ing. Waldemar Danělišyn, Filip Dembický
Článek byl přečten 821×, názory na článek zatím nejsou.
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik