Náhradní banner

KONKURENČNÍ SAMICE- úvaha

27. 2. 2016;

Rada (ve středu 24. února ) rozhodla o odvolání ředitelky Domu kultury, druhá místostarostka k tomu vydala toto prohlášení:

„Odvolání paní ředitelky bylo rozhodnutím napříč politickým spektrem, kdy ho podpořilo sedm z devíti radních. Bohužel, ani po více než roce, se nám nepodařilo najít s paní ředitelkou společnou vizi dalšího fungování a rozvoje Domu kultury města Orlové,“

Pokud si to dobře vysvětluji, tak politické spektrum v Orlové netvoří jenom členové rady, ale všechny strany a hnutí, které jsou v zastupitelstvu.

Hlasování rady je anonymní, v zápisech nejsou uvedena jména, můžeme proto se pokusit představit si, kdo byli ti dva, kteří ředitelku vyhodit nechtěli.

Podle mne to byli starosta a Szkandera. Důvody svého konání měli ale rozdílné: T.Kuča s I.Kapiasovou byl ze všech radních nejvíce ve styku a bylo mu trapné ji takto podrazit, když notabene věděl, jak se snaží, a to se snažila. Farář (kromě uplatnění přikázání Miluj bližního svého) spřádal s ředitelkou společné plány aktivního zapojení občanů do pozemského i nebeského života.

Zbytek radních lehce se k potopení Izabely rozhodl, protože je k tomu vedla chlapská ješitnost a ženská zášť.

Ředitelka Izabela Kapiasová byla a je sexy kočka, za kterou se otáčeli nejen chlapi, ale i stromy. A tuhle konkurenci si přece ženy ve vedení města nemohly nechat líbit a chlapi, na které se "nedostalo dost její pozornosti", také. Proberme si to postupně.

Za minulého mužského vedení radnice žádné problémy (téměř) nebyly, dokonce se šuškalo, že ne jenom jeden z místostarostů, ale zrovna hned dva (ale postupně), dařili ředitelku svým zájmem. Vše, k oboustranné spokojenosti klapalo. Nyní se vše změnilo.

* Paloncy je malý, k tomu má poněkud křivé nohy. Zjistil, že jeho pozice radního ani ředitele školy nestačí na to, aby si ředitelku podmanil…. Navíc je rozvedený, má s novou partnerkou nové dítě a asi uznal, že není v jeho zájmu, aby se mu před zrakem míhala nějaká kráska, která by mohla jeho smysl pro věrnost nahlodávat.
* Klčo je sice postavou velký, ale jeho intelektuální způsoby jsou malé, zřejmě to poznal, když se pokoušel najít s ředitelkou (pro něho naštěstí již bývalou) společnou … řeč. Politik je to však úspěšný a nadějný.
* Galia je odevzdán kariéře, kterou si pracně budoval a vybudoval a je nyní na jejím vrcholu a rozptylovat se není potřeba. Při zajišťování veřejného pořádku se určitě s Isabelou sblížil, ale ne tak hluboce, aby mu dala najevo nějakou náklonnost.
* Kasaj v zorném poli ředitelky se asi vůbec neobjevil, své spoluhodovníky (u stolu v městské zasedačce) podpořil tedy bez problémů.
* Hrdina je možná idolem mnoha žen, absolutně to neumím posoudit. Možná mu při nějaké příležitosti i Iza padla k nohám a prosila, aby na pivo chodil do Harlekýnu. Takovou podlézavost je třeba spravedlivě potrestat: stalo se.

Pozn.: Snad je všem teď jasné, dle kterého orgánu se tito muži rozhodovali Kapiasovou vyhodit a proč.

A teď Potyšová a Jenčmionková aneb Ženská rivalita nezná hranic.

Po okoukání se místostarostek kolem sebe, postupně rekognoskovaly terén a zjišťovaly, jak to na městě chodí. Uvědomily si dost rychle, jakou mají moc a proč ji tedy nevyužít. Záhy také zjistily, že v kancelářích jim úřednice, byť mladší a pohlednější, tolik nevadí, tak, jako krásná blondýna v krátké sukni, s výrazně (i když ne vždy) odhaleným dekoltem a v botách na vysokém podpatku.

Zpočátku se tvářily, jak je to skvělé společně se postavit na pódium a pouštět balónky nebo zúčastnit nějaké jiné akce, třeba v Letním kině. Vždy ale v konfrontaci s herečkou, která se umělá obléknout, zaujmout publikum svým zjevem a mládím a také schopnostmi (uměla pívat i moderovat) prohrály. A tak zjistily, že ta úspěšná atraktivní žena jim bere víc a víc slávu, po které toužily. Uvnitř, i když si tyto důvody vzájemně nepřiznaly, se v nich rodila nenávist a touha Kapiasovou zlikvidovat.

Šarmem a fyzickou krásou nemohly ředitelce konkurovat, použily proto vychytralost. Našly si spojence v chlapech. Proč uspěly, je uvedeno výše.

V souladu s nastíněnou úvahou je pochopitelné, že "politické spektrum", pokud je to pravda, navrhlo na místo ředitelky ženy, které svou atraktivitou (Ing. Oršulíkovou neznám) - ve srovnání s Izabelou - ustupují do pozadí.

Další fungování rady, po této rošádě, se jeví proto jako vyrovnané. Nebudou mu bránit nějaké (žárlivé či ušlápnuté) reakce při konfrontaci s mladou, atraktivní ženou. Kritériem úspěšnosti budou nyní jenom tržby. Těšme se.
Článek byl přečten 1479×, komentářů (19) nových (19)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik