Náhradní banner

Stanislav Kolíbal slavil 90 let

14. 12. 2015;

Hlavní zpravodajská relace České televize 11.12.2015 (v 19. hod) připomněla, že ten den slavil své 90. narozeniny. V úzkém kruhu, u piva, jsme krátce na setkání s ním, nyní již čestným občanem Orlové, zavzpomínali. Portrét Stanislava Kolíbala bude vysílat ČT ART, v úterý 15.12.2015 ve 22.05 hod.

V současné době, kromě velké retrospektivní výstavy s názvem Sochy a kresby 1954 – 2015 v Ostravě, kde se ve čtvrtek 17.12. v 17.00 hod uskuteční komentovaná prohlídka za přítomnosti autora, vystavuje Stanislav Kolíbal i v USA, a to v MERZBAU GALLERY v MIAMI. (Z místního tisku.)

Jinak v MIAMI je galerií požehnaně. Zkuste se se "svým" dílem, Orlováci, do některé z nich dostat. Co? Šlo by to?

Pro ty, kteří se o Kolíbalovi (konečně) dozvěděli a třeba váhali (zastupitelé) pro jeho čestné občanství hlasovat (nakonec nehlasoval jen Ing. Jarda Vaněk, ředitel místní firmy Služby města Orlová) nebo pro ostatní, kteří ještě o něm sice nic neví, přesto ale se podivují, proč by čestným občanem měl být (vždyť pro Orlovou neudělal nic, jenom tu pár let bydlel), tak jako příklad, jenom tak, uvedu, že v anotaci londýnské FRAMELESS GALLERY, která při výstavě spolupracovala s MERZBAU GALLERY, je naše malá Orlová uvedena. Kliknout, rolovat dolů a číst alespoň poslední odstavec. Je tam toto:


V březnu 2016 bude mít Stanislav Kolíbal výstavu v Domě kultury v Orlové. Při té příležitosti mu bude uděleno čestné občanství města.
Článek byl přečten 822×, komentářů (1) nových (1)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik