Náhradní banner

První čestný občan Orlové

9. 11. 2015;

V současné době Galerie výtvarného umění v Ostravě skládá hold mezinárodně proslulému umělci a orlovskému rodáku Stanislavu Kolíbalovi k jeho devadesátým narozeninám výstavou autorových soch a kreseb. Naše zastupitelstvo dne 26.10.2015 udělilo prof. ak. soch. Stanislavu Kolíbalovi čestné občanství města.

Jako navrhovatelé děkujeme zastupitelům, kteří pro udělení čestného občanství hlasovali. Pro bylo 29 zastupitelů, proti nikdo, hlasování se zdržel Ing. Vaněk (zřejmě nepodlehl masovému souhlasu), nepřítomná byla Mgr.Plintová.

Zveme všechny Orlovany, pokud tak již neudělali (jako např. Ing. Plucar, který u příležitosti komentované prohlídky výstavy p. Kolíbalovi ukázal fotografie, z doby, kdy v Orlové bydlel), aby se na výstavu v Domě umění zajeli podívat. Lze využít, že tento čtvrtek (2.11.2015), v 17 hodin, se uskuteční komentovaná prohlídka výstavy s kurátorem Martinem Dostálem.

Setkání se Stanislavem Kolíbalem chystá také Národní divadlo moravskoslezské na sváteční den 17. listopadu. V 18. 30 v Divadle Antonína Dvořáka začne program nazvaný Tak nebo tak.

Filip Dembický, Waldemar Danělišyn
Článek byl přečten 1183×, názory na článek zatím nejsou.
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik