Náhradní banner

FILIPIKA od FILIPA

25. 1. 2015;

MRÁZ Přichází od POTYŠOVÉ

Orlovská normalizace začala. Představitelé místní buňky ANO 2011 se rozhodli nastoupit cestu k totálnímu znemožnění. Pokud se jim to nepodařilo dosud svou nekompetentností (v očích mnoha lidí), pak se jim to jistě podaří teď. S velkou pompou oznámili, že podávají trestní oznámení na Waldemara Danělišyna (dále „WD“) z důvodu hanobení a urážení členů a sympatizantů hnutí ANO 2011. Široce pojatá konstrukce celého „trestního činu“ zavání jediným: zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Ale k samotnému obvinění:

Dotyční „žalobci“ z lidu jsou mentálně uvězněni v předlistopadových letech, kdy kritizovat bylo trestné. Jsou to politicky činné osoby, ačkoliv jejich kampaň byla postavena na lži – tedy, že politiky nejsou. Každý, kdo se politikou zabývá a je v ní aktivní, je politikem. Tvrdit cokoliv jiného je lhaní voličům.

Politik z titulu své funkce musí snést větší míru kritiky. Existuje řada judikátů týkajících se právě této problematiky a nebude problém jimi argumentovat. Je právo občanů vědět, jaký životopis daný politik má, jaké názory a postoje zastává, zdali je trestně bezúhonný a tak dále. Dokonce máme právo, ne-li povinnost si ověřit, zdali politik (volený zástupce lidu) za daný region, nebo město/vesnici, skutečně v daném místě bydlí.

Představitelé orlovské buňky ANO 2011 po fenomenálním úspěchu v komunálních volbách nekomunikují. Ignorují neanonymní stěžovatele (stížnosti a podněty, jejichž autory jsme já a WD byli), ale vesele si dopisují s různými anonymními zbabělci. Dokonce první povolební zpráva na jejich stránkách, pokud nepočítáme různé vychvalování se, je právě zpráva o udání na WD. Jako by v Orlové nebyly větší a závažnější problémy, ke kterým by měli představitelé hnutí ANO 2011 zaujmout stanovisko. Buď to neumějí, nechtějí, nebo záměrně nedělají. Zajistili si teplá místa a občan, zvláště kritický, musí držet hubu a krok.

Složení těch, kteří WD obviňují, je velice úsměvné: Renata Potyšová a její druh Václav Návrat, Petra Jenčmionková, Jindřich Moudrý, Stanislav Kasaj, ale také hvězda orlovského neziskového sektoru a neúnavný aktivista Radim Lapšanský, jemuž nemohli výše zmínění dlouho přijít na jméno. Motiv všech těchto lidí je zřetelný: nedokázali umlčet WD svými argumenty, tak se pokoušejí svého hlavního a nejhlasitějšího kritika kriminalizovat.

Předpokládám, že se mnozí zaradovali, když se dozvěděli o trestním oznámení a jistě aktivně přiloží ruku k dílu, aby svého oponenta dorazili. Je potřeba apelovat na zdravý rozum orlovských občanů: teď se sice jedná o Vámi neoblíbeného WD, který si servítky nebere, ale příště to může být kdokoliv z vás, kdokoliv, kdo se pokusí jenom náznakem zpochybnit vedoucí úlohu Potyšové, rudé carevny tohoto města. Její byzantinské způsoby svědčí o tom, že do roku 2018 nám budou vládnout lidé s nízkým morálním kreditem (viz podezření ohledně jejího působení na BD Orlová) a intelektuálním výkonem (TV Polar), zato s urputnou pomstychtivostí.

Milí členové a sympatizanti hnutí ANO 2011, jistě si tento příspěvek přečtete, neboť Vaše obsese z hledání důvodů pro trestní oznámení nebere konce. Čtěte pozorně, kolektivně se rozčilujte a chystejte oznámení! Už se těším, kdy mi věnujete taky nějaké to psaníčko.

Filip Dembický
Článek byl přečten 1070×,
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik