Náhradní banner

Orlovský „ekolog“ kopíroval Studničku

12. 3. 2014;

Důvodem mé připomínky jedné z „významných“ aktivit Orlováku (blokace rekonstrukce náměstí), je článek v dnešním karvinském Deníku. Cituji: „…jedno místní sdružení chtělo stavbu zablokovat s tvrzením, že tato aktivita by ohrozila veverky a chráněné ptáky rorýsy, kteří zde údajně žijí. Odborné posudky ale nakonec ukázaly, že orlovské veverky ani vzácné ptáky stavba neohrozí.

Revitalizace centra Orlové nebo plánovaná rekonstrukce parkoviště v ulici Osvobození. To jsou dva příklady, ke kterým se v minulosti vyjadřovalo ve věci ochrany přírody a krajiny občanské sdružení Orlovák.

Naštěstí doby, kdy R.L. hýřil svými „nápady“, jsou pryč.

Po měsících zdržování „ občanské sdružení Orlovák vůči stavbě orlovského náměstí udělalo vstřícný krok a jeho předseda Radim Lapšanský stáhl veškerá odvolání, která nedovolovala plánovanou rekonstrukci.

Není pochyb o tom, že spolek (podle nových zákonů již občanská sdružení nejsou, vystřídaly je spolky) Orlovák, pod vedením pana Radima SUPER EGO Lapšanského, přinesl Orlové hodně komplikací. Je divné, že se ve městě pořád ukazuje, když už bydlí v Ostravě. Copak tam nemají žádné problémy, které by jim pomohl řešit?

Ve vedení města jsou nyní (z pohledu R.L.) bezúhonní lidé, zřejmě nakloněni jeho nápadům, protože je nekritizuje. Na problémy Zimného dolu už nepoukazuje ani nebojuje za to, že není dokončena kanalizace. Musel by přiznat, že souhlasí se svým nástupcem v Osadním výboru.

Kdekdo si ještě dnes myslí, jak originální R.L. je. Jenomže není. Jeho předlohou je totiž "ekolog" Studnička. Jeho návrhy a požadavky byly nesmyslné, někdy až protizákonné, a to se R.L. tak zalíbilo, že se rozhodl Studničku téměř „doslova“ kopírovat:

"Při zateplování paneláku, kde se prověřuje třeba výskyt netopýrů nebo rorýsů, požadoval, aby přistavěli ještě jedno patro pro netopýry." K nesmyslným návrhům Studničky patřil i nápad, aby rybáři v Brozanech rybník vylovili bez vypouštění, jen za pomoci udic a podběráků.
Výhrady k různým stavbám, které měl Lubomír Studnička, člen Společnosti ochránců životního prostředí (SOPŽ) v Litoměřicích, byly převážně formální a obecné. Protahoval úřední řízení tím, že dával vyjádření SOPŽ až na poslední chvíli nebo žádal prodloužení termínu.
Studnička za své ekologické aktivity chtěl peníze a doplatil na to.

Je škoda, že minulé vedení města se neodhodlalo podat na R.L. trestní oznámení, možná by také něco dostal.
Ale co když ještě není pozdě?
Článek byl přečten 1051×,
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik